fbpx

Konopiska

W Konopiskach powstanie nowe przedszkole. Jego budowa ruszy w przyszłym roku

fot. Urząd Gminy Konopiska

Urzędnicy z Konopisk przedstawili koncepcyjny projekt budowy nowego, sześciooddziałowego przedszkola, jakie w tej miejscowości powstanie z przeznaczeniem dla półtorej setki dzieci. Budynek będzie posiadał również wyodrębniony oddział żłobkowy dla szesnaściorga maluchów.

Zespół przedszkolno-żłobkowy zlokalizowany będzie naprzeciwko budynku urzędu gminy i ma zastąpić dotychczasową placówkę. Jak podkreślają inicjatorzy całego przedsięwzięcia, budowa nowego obiektu ma na celu poprawę warunków nauczania, podniesienie możliwości rozwoju, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz likwidację barier społecznych.

Dwupiętrowy obiekt ma liczyć blisko 1600 m² powierzchni użytkowej. Projekt przewiduje utworzenie pomieszczeń do zajęć sensorycznych, indywidualnych lub prowadzonych w małych grupach. Ponadto znajdzie się tam gabinet logopedy, pokój nauczycielski z zapleczem socjalno-sanitarnym dla personelu dydaktycznego i administracyjnego placówki, jak i pomieszczenie techniczne.

W części parterowej budynku stworzona zostanie stołówka i kuchnia z zapleczem pozwalającym na przygotowywanie kompletnych posiłków dla podopiecznych przedszkola i żłobka. Odpowiednio zagospodarowany zostanie także terenu wokół samego budynku. Prace obejmą między innymi drogi dojazdowe, miejsca postojowe, instalację kanalizacji deszczowej oraz elektryczną.

– Całość organizacji zespołu przedszkolno-żłobkowego jest zaplanowana tak, aby nie tworzyła barier architektonicznych oraz wykluczenia. Z tego względu przewiduje się spięcie poziomów nie tylko schodami, ale również windą, która będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. Nowe przedszkole będzie miejscem zapewniającym bezpieczeństwo, naukę w komfortowych warunkach i możliwości rozwijania talentów – podkreśla wójt Jerzy Żurek.

Jak dodaje włodarz Konopisk, rozpoczęcie budowy planowane jest w przyszłym roku. Na inwestycję gmina otrzymała promesę w wysokości ponad 8,7 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter