fbpx

Konopiska

Wieczór autorski Barbary Herba. Mieszkanka dała solidną lekcję lokalnej historii

fot. Urząd Gminy Konopiska

W miejscowej hali sportowej odbył się wieczór autorski Barbary Herba, który połączono z promocją albumu „Gmina Konopiska i jej mieszkańcy na historycznej fotografii”.

Barbara Herba, która od urodzenia mieszka w Konopiskach, od wielu lat drobiazgowo gromadzi wszelkie informacje związane z historią swojej miejscowości. Jej zaangażowanie zaowocowało wydaniem szeregu prac – „Dzieje Konopisk i okolic”, „Konopiska i okolice. Panorama dziejów”, „Gmina Konopiska. Historyczny szlak edukacyjny”.

Najnowsze wydawnictwo noszące tytuł „Gmina Konopiska i jej mieszkańcy na historycznej fotografii” stanowi podsumowanie wieloletniej pracy autorki. Herba zebrała w niej bogatą kolekcję archiwaliów. Do powstania albumu znacznie przyczyniła się również akcja, jaką pod tym samym tytułem zorganizowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.

– Jej celem było pozyskanie, jak największej ilości starych zdjęć oraz dokumentów od mieszkańców gminy – wyjaśnia Ewa Stefanowska-Lasoń, specjalistka odpowiadająca za promocję gminy.

To właśnie te fotografie organizatorzy wieczoru autorskiego wyświetlili uczestnikom spotkania.
W międzyczasie Barbara Herba wyczerpująco zrelacjonowała genezę powstania albumu, a także podzieliła się szczegółami swojej pasji. Nie zabrakło też czasu na pytania od publiczności. Z kolei Elżbieta Smyła i Edward Urbański, mieszkańcy, którzy zasilili wspomnianą akcję największą ilością zdjęć otrzymali specjalne podziękowania.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter