fbpx

Konopiska

Wielkie serce w Rększowicach. To na nakrętki

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rększowicach

Przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach stanęło ogromne, czerwone serce na nakrętki z tworzywa sztucznego.

Instalacja ma wspierać lokalne inicjatywy ekologiczne, promować świadomą segregację oraz przetwórstwo odpadów. Co równie istotne, pozyskany surowiec finalnie wesprze osoby potrzebujące.

– Dzięki sercu uczniowie naszej szkoły, a także mieszkańcy Rększowic i całej gminy uzmysławiają sobie, że poprzez tak prostą czynność można dbać o środowisko i wspierać tych, którzy potrzebują pomocy – podkreślają nauczycielki ze szkoły w Rększowicach.

Jak dodają, wspólne działanie ma na celu doprowadzić do tego, by zebrać jak największą ilość plastikowych nakrętek i przekazać je wybranej osobie w potrzebie.

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie jego odmiany z tworzywa sztucznego, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to być nakrętki na przykład po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić można również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i tych do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Fundatorem i wykonawcą serca jest Artur Paździor.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter