fbpx

Kłobuck

Wzorowa reakcja mieszkańca Łobodna. Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

fot. Fotolia

W Łobodnie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy osobowego opla. Człowiek, który zainteresował się pijakiem za kółkiem, najpierw zabrał mu kluczyki, a następnie powiadomił policję. Zatrzymany 39-latek miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

13 maja we wczesnych godzinach popołudniowych, przy ulicy Sienkiewicza w Łobodnie, przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę siedzącego za kierownicą opla mężczyzny.

– Zareagował po tym, jak widział dziwny styl jazdy i uszkodzone koła srebrnego opla – informują funkcjonariusze z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Roztropny obywatel zabrał kluczyki kierującemu, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu i zaalarmował policję. Mundurowi z patrolu, który pojawił się na miejscu, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 39-letni mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

– Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego sprawą zajmują się teraz kłobuccy śledczy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia – dodają policjanci dziękując jednocześnie świadkowi zdarzenia za szybką i zdecydowaną reakcję.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter