fbpx

Kłobuck

Za pieniądze z resortu kultury MOK zrealizuje dwa projekty

fot. Pixabay

Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły pozyskał ministerialne dotacje na realizację zadań w ramach dwóch programów dotacyjnych Domy Kultury+ oraz EtnoPolska.

Z programu Domy Kultury+ placówka korzystała już w roku 2017. Jego celem jest inicjowanie oddolnych działań mających służyć wzmocnieniu zaangażowania Ośrodka w życie lokalnej społeczności lokalnej.

– W dużym uproszczeniu chcemy odpowiadać na potrzeby kulturalne wszystkich mieszkańców. Planujemy zapytać ich o to, jak widzą działalność kulturalną w mieście. W następnej kolejności wspólnie z mieszkańcami będziemy „szyć” kulturę na miarę ich aktualnych potrzeb. Na projekty będą mieli do wykorzystania 22 tys. zł – informują pracownicy MOK-u.

Drugi projekt to EtnoPolska, na realizację którego instytucja kierowana przez Olgę Skwarę pozyskała 55 tys. zł. O ile wspomniane środki nie stanowią pełnej wnioskowanej kwoty, o tyle warto nadmienić, iż niewątpliwym sukcesem MOK-u było zakwalifikowanie się do tegorocznej edycji programu. Łącznie bowiem wpłynęło ponad tysiąc osiemset wniosków z całego kraju, a dofinansowanie uzyskało jedynie trzystu ośmiu beneficjentów.

Lokalni animatorzy kultury za te pieniądze zamierzają zrealizować zadanie, które zakłada wykonanie strojów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kłobucka. Potrzebne będzie jednak dodatkowe 45 tys. zł. Brakującą kwotę obiecał pokryć z budżetu gminy burmistrz Kłobucka.

– Chciałabym, aby Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kłobucka pielęgnował kłobuckie tradycje muzyczne, obrzędowe, taneczne i śpiewacze w pięknych strojach. Chcę, by strój kłobucki stał się wzorem dla mieszkańców, podkreślającym lokalną historię i stał się promocją naszego miasta – mówi Jerzy Zakrzewski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter