fbpx

Konopiska

Za zebrane elektrośmieci dostaną bon na zakup sprzętu sportowego

fot. Urząd Gminy Konopiska

Uczniowie ze szkoły w Łaźcu zebrali prawie trzy tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To efekt przystąpienia placówki do ogólnopolskiego programu, w ramach którego otrzymają w zamian bon na zakup sportowych akcesoriów.

W niedawno zakończonym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaźcu przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Pomysłodawcą projektu jest jedna z warszawskich firm, która zajmuje się przetwarzaniem, a następnie demontowaniem w precyzyjnym cyklu produkcyjnym niepotrzebnego już sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W zbiórkę, która mógł się włączyć każdy chętny mieszkaniec, zaangażował się urząd gminy oraz miejscowi sołtysi. Miejsca pod zmagazynowanie sprzętu użyczyli z kolei druhowie z OSP Wąsosz-Łaziec. Całej akcji towarzyszyły też zajęcia na temat elektrośmieci. To one wyposażyły uczniów w wiedzę odnośnie wpływu na środowisko niewłaściwie składowanych odpadów.

W sumie młodzieży udało się zebrać blisko trzy tony elektrośmieci.

– W zamian za uzbierane kilogramy elektrośmieci nasza szkoła otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 437 zł – relacjonuje Martyna Urbaniak, pedagog ze szkoły w Łaźcu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter