fbpx

Powiat częstochowski

Zatrzymali w kadrze uroki powiatu. Wygrał częstochowianin

fot. Pixabay

Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego „Piękno Ziemi Częstochowskiej” obfitowała w ponad setkę prac w dwóch kategoriach. Największym uznaniem jury cieszyło się zdjęcie „Polskie Złoto” autorstwa Łukasza Rajsa.

Konkurs od dziesięciu lat organizuje rodzime starostwo powiatowe. Zgodnie z zapisami regulaminu dzielony on jest na dwie kategorie uwzględniające indywidualne fotografie, jak i te wykonane przez osoby niepełnoletnie. Całość ocenia komisja konkursowa, w której skład wchodzi Altea Leszczyńska oraz Sławomir Jodłowski. Oboje są uznanymi w Częstochowie i regionie fotografikami.

W tym roku pierwsze miejsce przypadło w udziale częstochowianinowi. Zdjęcie „Polskie złoto”, które Łukasz Rajs zrobił w leżącym w gminie Janów Zagórzu, spotkało się z największym uznaniem jurorów.

fot. Łukasz Rajs

 

Druga nagroda trafiła do rąk Jacka Cisło, mieszkańca powiatu pszczyńskiego. Zdjęcie zatytułowane „Na gwiezdnym szlaku Orlich Gniazd” zrobił w lipcu ubiegłego roku.

fot. Jacek Cisło

 

Z kolei mieszkanka Nowej Wsi fotografię „Nadzieja” wykonała w 2016 roku w Borownie. Monika Jońska za swoją pracę nagrodzona została trzecim miejscem.

fot. Monika Jońska

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne odpowiednio w wysokości 500, 700 i 1000 zł. Natomiast autorzy sześciu wyróżnionych prac nagrody rzeczowe.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter