fbpx

Krzepice

Ze wsparciem rządowych pieniędzy chcą wyremontować dwie drogi

fot. Fotolia

Władze Krzepic starają się o dofinansowanie remontu dwóch lokalnych odcinków z Funduszu Dróg Samorządowych.

W trwającym do 12 kwietnia w województwie śląskim naborze urząd miejski złożył dwie aplikacje. Chodzi o modernizację ulicy Andersa w Krzepicach, której wartość oszacowano na prawie 480 tys. zł oraz ulicy Głównej w Zajączkach Drugich. W tym przypadku koszt ma wynieść około 323 tys. zł.

W ramach uchwalonego pod koniec ubiegłego roku programu samorządy mogą otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. prognozowanych kosztów przedsięwzięcia. Skala wsparcia uzależniona jest bowiem od finansowej kondycji poszczególnych jednostek. Konkurencja jest jednak bardzo duża. Zainteresowanie było ogromne. Do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły 192 wnioski o łącznej wartości 623 mln zł, w tym na zadania wieloletnie – 302 mln zł.

Mają być one oceniane ze względu na kryteria strukturalne i strategiczne. Wśród pierwszych brane pod uwagę będą między innymi poprawa bezpieczeństwa, zapewnienie spójności dróg czy dostępności terenów inwestycyjnych. Za tę część przewidziano do 45 punktów w ocenie. Natomiast strategiczne, jak kryteria wyrównywania potencjału społeczno-gospodarczego, poprawa jakości życia czy zapewnienie spójności terytorialnej, mogą przynieść maksymalnie dodatkowych 30 punktów.

Przed kilkoma tygodniami premier Mateusz Morawiecki wręczył wojewodom symboliczne czeki na tegoroczny FDS. W ręce Jarosława Wieczorka trafił ten opiewający na 293 mln zł.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter