fbpx

Koniecpol

Dzieci już w nowym przedszkolu. Prezentuje się pięknie

fot. Piotr Biernacki

W niedzielę 8 października w obecności wielu gości, dzieci i rodziców nastąpiło otwarcie nowoczesnego budynku Przedszkola nr 2 w Koniecpolu. A już w poniedziałek przedszkolaki mogły zjeść w komfortowym obiekcie pierwsze śniadanie.

Budowa nowego przedszkola była jedną z najważniejszych inwestycji dla mieszkańców Koniecpola. Oczekiwano na nią kilkanaście lat. Dotychczasowa siedziba była bowiem zdegradowana i nie przystawała do współczesnych wymagań opieki i wychowania najmłodszych.

Największą pośród gminnych inwestycji zrealizowała za nieco ponad 15 mln zł Grupa Szymbud z Kłomnic. Wydatek nie był mały, ale udało się go sfinalizować dzięki ponad 9 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych.

Obiekt jest w istocie imponujący. Spełnia wysokie wymagania energetyczne, także dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie i instalacji odnawialnych źródeł energii. Całkowita jego powierzchnia użytkowa to prawie 1700 m². Mieści sześć oddziałów przedszkolnych oraz część żłobkową. Przeznaczony jest dla stu czterdziestu czterech wychowanków. Część żłobkowa to trzydzieści miejsc.

Budynek jest dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, z dachem płaskim, w konstrukcji żelbetowej. Oprócz sal dydaktycznych jest kuchnia z zapleczem i stołówką, sala wielofunkcyjna, pomieszczenia do zajęć sensorycznych, zespół pomieszczeń do zajęć indywidualnych lub w małych grupach, pomieszczenia administracyjne, zaplecze socjalno-sanitarne dla personelu czy zespół pomieszczeń techniczno-magazynowych.

Elegancko zagospodarowany został również teren przed przedszkolem, jak i jego dziedziniec. Są dwa place zabaw z różnorakimi urządzeniami. Nie brakuje ponadto miejsc parkingowych oraz nowych dróg dojazdowych i chodników.

– W poniedziałek (po dniu otwarcia – przyp. red.) nasi wychowankowie zjedli w nim pierwsze wspólne śniadanko. Przez kolejne dni cieszyli się i zapoznawali z nowymi zabawkami, pomocami oraz salami. Nowoczesne wyposażenie, przestronne sale zajęciowe sprawiają, że dzieci mogą kształcić się w jak najlepszych warunkach. Uroczystość otwarcia oraz pierwsze zajęcia w nowym budynku to było dla wszystkich ogromne przeżycie – podkreśla dyrekcja placówki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter