fbpx

Koniecpol

Drużyna Koniecpola ponownie wygrywa powiatową spartakiadę

fot. Urząd Gminy Mstów

W sobotę 17 czerwca na obiektach klubu sportowego „Olimpia” w Hucie Starej B w gminie Poczesna odbyła się VI Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego. Zwycięstwo znów odnotowali na swoim koncie reprezentanci koniecpolskiego samorządu.

Gospodarzem tegorocznej spartakiady była gmina Poczesna, która wraz ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie oraz Powiatowym Zrzeszeniem LZS w Częstochowie przygotowała rywalizację w piętnastu różnych konkurencjach. Do zmagań przystąpiły reprezentacje czternastu gmin z terenu powiatu częstochowskiego.

Jak przekonują organizatorzy tego wydarzenia, jedne konkurencje były śmieszne, inne bardziej poważne, ale każdy rywalizował na sto procent swoich możliwości. Zawodnicy grali w piłkę nożną, siatkówkę i tenis stołowy, uczestniczyli w biegach biathlonowych, wieloskokach oraz rzucali do kosza i wałkiem, ponadto biegali na nartach, żonglowali piłką, przeciągali linę, strzelali do bramki, zagrali w szachy i wzięli udział w konkurencji „dziurawe wiadro”.

– Oprócz rywalizacji sportowej na spartakiadzie najważniejsza jest tak naprawdę dobra zabawa i integracja poszczególnych gmin. Zadowolone twarze uczestników to chyba największa nagroda – zgodnie podsumowywali imprezę przedstawiciele gmin.

Po podliczeniu punktów przez sędziów w poszczególnych konkurencjach okazało się, że zwycięzcą szóstej edycji turnieju został Koniecpol. Zgodnie z tradycją, w przyszłym roku, siódma odsłona spartakiady będzie gościć właśnie na terenie zwycięskiego samorządu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter