fbpx

Mstów

Bogusław Gawron mówi, że lubi pomagać ludziom. Dlatego samorządowiec zamierza dostać się do rady powiatu

fot. Archiwum Bogusława Gawrona

Zasiadający od dwóch kadencji w radzie gminy jej wiceprzewodniczący Bogusław Gawron i tym razem planuje wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych. Tylko teraz chce powalczyć o mandat radnego powiatowego. – Mam wiele pomysłów, których realizacja na kolejnym szczeblu samorządu przyczyni się do jeszcze większej poprawy życia mieszkańców naszej gminy – przekonuje.

Mieszkający na co dzień w Jaskrowie Bogusław Gawron w działalność na rzecz lokalnej społeczności angażuje się od wielu lat. Gminnym samorządowcem jest od dekady, a w tej kadencji obecnie pełni też funkcję wiceprzewodniczącego rady.

– Podczas tego okresu zrealizowanych zostało wiele ważnych projektów i inwestycji na terenie gminy, ale to przede wszystkim zasługa wójta. Ja jedynie wspieram i pomagam – mówi skromnie.

O wiele bardziej rozmowny na temat skali zaangażowania wiceprzewodniczącego jest włodarz Mstowa.

– Już niech tak nie umniejsza swojej roli. Bogusław Gawron jest jednym z współautorów powrotu w 2020 roku, po blisko trzydziestu latach, komunikacji miejskiej z Częstochowy do Mstowa przez Jaskrów i Wancerzów – komentuje wójt Tomasz Gęsiarz. 

Jak dodaje samorządowiec, Gawron wymiernie wspierał działania zmierzające do modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy i wymiany starych lamp na led’owe. Angażował się w rozbudowę Ośrodka Zdrowia w Mstowie czy oczyszczalni ścieków w Jaskrowie. Również dzięki jego wysiłkom doszło do modernizacji targowiska gminnego w Cegielni, budowie ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu, kompleksu boisk sportowych w Brzyszowie, przebudowie drogi powiatowej 1037S na odcinku Srocko-Gąszczyk-Siedlec i wielu innych inwestycji drogowych, w tym realizowanych wspólnie z częstochowskim starostwem.

– Z dużą troską podchodzi do zapewnienia jak najlepszych warunków oświatowych dla najmłodszego pokolenia. Wspiera działalność szkół i przedszkoli na terenie gminy. Podczas jego działalności w samorządzie zrealizowano termomodernizację szeregu placówek. Między innymi w Małusach Wielkich, Zawadzie, Mstowie czy Krasicach, a w najbliższym czasie podobne prace planowane są w szkole w Jaskrowie – komplementuje radnego wójt Gęsiarz. 

Kiedy Gawrona uda się w końcu pociągnąć trochę za język okazuje się, że całkiem sprawnie realizował się podczas negocjacji budżetowych związanych z dofinansowaniem jednostek ochotniczych straży pożarnych. Za jego kadencji nowe samochody pożarnicze trafiły do Jaskrowa, Mokrzeszy, Kuchar i Kobyłczyc. Powstała również okazała remiza dla OSP w Mstowie i nowy budynek garażowy jednostki w Jaskrowie.

– Pomogłem poprawić stan infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie naszej gminy i sołectwa Jaskrów, z którego pochodzę. Nowe odcinki wodociągów powstały między innymi w ulicy Starowiejskiej, Willowej i Jurajskiej w Jaskrowie, a obecnie trwają przygotowania do wymiany starego wodociągu w ulicy Częstochowskiej – rozkręca się radny Gawron. 

Prywatnie ten samorządowiec jest współwłaścicielem rodzinnej firmy „Gawbud”, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

- Natomiast moje hobby to turystyka i motoryzacja. Staram się jak najlepiej tylko potrafię łączyć pracę z pasją działania na rzecz naszej lokalnej społeczności, w czym od samego początku wspiera mnie moja ukochana żona Jadwiga. W ubiegłym roku obchodziliśmy zresztą jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jeśli chodzi o pracę zawodową, to jestem spełnionym człowiekiem. Teraz najwięcej radości, poza rodziną oczywiście, sprawia mi możliwość pomagania innym ludziom – dodaje Bogusław Gawron.

Pytany czym chciałby się zająć w radzie powiatu, jeśli mieszkańcy ponownie mu zaufają w wyborach, tym razem delegując go na nowy powiatowy odcinek, wyraźnie się ożywia.

– Przede wszystkim w radzie powiatu będę pilnował interesów naszej gminy. I to na każdej płaszczyźnie – deklaruje. – Kluczowe jest dalsze skuteczne zabieganie o poprawę sieci dróg powiatowych na terenie naszego samorządu. Zamierzam współpracować ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie w zakresie samochodowej komunikacji publicznej. To niezwykle ważny obszar, gdyż aktualnie przez gminę przebiegają trzy linie powiatowe, współfinansowane prze powiat i urząd gminy – podkreśla.

Jak nadmienia wiceprzewodniczący, zamierza także uważnie przyglądać się kwestiom związanym z rozwijaniem turystyki w powiecie, promowaniem aktywnego i zdrowego stylu życia wśród młodszych i starszych mieszkańców.

– Tym bardziej, że gmina Mstów ma olbrzymi potencjał w tym zakresie i bezwzględnie trzeba go dalej rozwijać. Istotne jest także dla mnie wzmacnianie współpracy z lokalnymi liderami i organizacjami, jak rodzime koła gospodyń wiejskich czy ochotnicze straże pożarne. No i oczywiście niezwykle istotnym zagadnieniem jest konieczność pomocy osobom starszym w zwiększaniu dostępu do niezbędnych programów i usług medycznych – mówi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter