fbpx

Mstów

Mstów przystąpił do kampanii przeciwko pijakom za kółkiem. Była prelekcja i koncert w folkowych klimatach

fot. Urząd Gminy Mstów

W ramach kampanii profilaktycznej „Przeciw pijanym kierowcom” w Mstowie odbyła się prelekcja na temat zagrożeń wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Wydarzeniu towarzyszył koncert zespołu Vołosi.

W drugi weekend stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie miejscowe władze, wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zorganizowały dwa spotkania z mieszkańcami. Poruszono w nich tematykę osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Spotkanie zainaugurowało udział mstowskiego samorządu w kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”, której celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia.

– W spotkaniu czynnie uczestniczyli również przedstawiciele policji, dzielnicowy asp. szt. Paweł Kuban z komisariatu w Kłomnicach oraz sierż. szt. Marcin Knysak z częstochowskiej drogówki, którzy przeprowadzili z uczestnikami spotkania prelekcję dotyczącą skutków i konsekwencji prawnych związanych z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Policjanci przypominali, że jazda po spożyciu jest ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale także innych osób – informuje biuro prasowe częstochowskiej komendy.

Funkcjonariusze zwracali też uwagę na to, jak ważne jest reagowanie na osoby, które po alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu i to, by w takich sytuacjach uniemożliwiać im dalszą jazdę.

– Nietrzeźwy kierowca może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, a niejednokrotnie i do tragedii – podkreślali.

Podczas spotkania stróże prawa poruszyli również kwestie widoczności na drodze. Przypominali, że korzystanie z elementów odblaskowych jest obowiązkowe dla pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcali jednak do korzystania z odblasków zawsze, nie tylko poza miastem, po zmroku i w warunkach słabej widoczności.

Po zakończonej prelekcji, uczestnicy wysłuchali występu zespołu muzycznego Vołosi. Zespół, który swoje muzyczne zainteresowania koncentruje wokół folkloru i stylu etno, tworzy pięciu muzyków. W sumie zagrali już ponad osiemset koncertów na całym świecie, gdzie niejednokrotnie byli gośćmi najbardziej prestiżowych sal koncertowych i festiwali.

– Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Nie warto ryzykować. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo drogowe, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Niesie ono także dotkliwe skutki społeczne dla sprawców oraz ich rodzin – podkreślali za zakończenie funkcjonariusze policji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter