fbpx

Mstów

Na koniec roku gmina sfinalizowała przebudowę kolejnych trzech ulic

fot. Urząd Gminy Mstów

Blisko 3,4 mln zł kosztowała modernizacja trzech miejscowych arterii. Na kompleksowy remont ulic Modrzewiowej, Sosnowej i Klonowej w Wancerzowie, ponad 3 mln zł tutejszy samorząd pozyskał z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”.

Wspominanie ulice mają charakter osiedlowy, obsługują ruch lokalny i znajdują się w obrębie drogi powiatowej 1028S relacji Mstów-Skrzydlów-Karczewice.

– Przed rozpoczęciem inwestycji ich nawierzchnia była nierówna, o zmiennej szerokości, brakowało też odwodnienia – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Po zakończeniu przebudowy, którą realizowała firma Bud-Met z Truskolas w powiecie kłobuckim, diametralnie na plus zmieniły się warunki ich użytkowania. Zakres wykonanych prac objął między innymi rozbudowę dróg na ponad kilometrowym odcinku wraz z budową liczącego niemalże sześćset sześćdziesiąt metrów chodnika i zjazdami na posesje.

– Wykonane zostało odwodnienie, nowa konstrukcja nawierzchni jezdni czy obustronne pobocza z kruszywa kamiennego. Drogowcy zabezpieczyli i poddali regulacji istniejące uzbrojenie podziemne, zagospodarowali przyległy teren i wykonali szereg pomniejszych, ale równie istotnych kwestii związanych z tym zadaniem – wymienia wójt Gęsiarz.

Jak dodaje włodarz, w ciągu ulicy Modrzewiowej, na odcinku liczącym czterysta metrów doszło do przełożenia siedmiu stanowisk słupowych oświetlenia ulicznego z przewodami i osprzętem wraz z zabudową ośmiu studni kablowych oraz ułożeniem rur pomiędzy nimi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter