fbpx

Powiat kłobucki

Do firm z powiatu trafiło jak dotychczas ponad 16 milionów złotych

fot. Pixabay

W powiecie kłobuckim Powiatowy Urząd Pracy wypłacił jak do tej pory ponad 16 mln zł w ramach pomocy przedsiębiorcom, którzy negatywnie odczuli skutki zamknięcia gospodarki wywołanej zagrożeniem koronawirusa.

Największą kwotowo sumę w puli rozdysponowanych pieniędzy stanowi jednorazowa, sięgająca 5 tys. zł pożyczka na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców oraz tych, którzy nie zatrudniają pracowników. Do instytucji wpłynęło 3131 aplikacji, rozpatrzono 2965, a na konta firm trafiło łącznie 13,9 mln zł.

Kolejne 1,3 mln zł stanowi dofinansowanie w ramach wsparcia części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla samozatrudnionych. Starało się o nie 374 podmiotów, rozpatrzono wnioski 337.

Mikro, małe i średnie podmioty gospodarcze mogą się starać o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne. Na tę formę pomocy złożono 298 wniosków, a urzędnicy rozpatrzyli 133 z nich, wypłacając jednocześnie nieco pomad 800 tys. zł.

Niewielkie zainteresowanie wyraziły natomiast organizacje pozarządowe. PUP otrzymał tylko dwa podania, do których się przychylił, o wsparcie pensji pracowników NGO i należnych od nich składek. Pomoc z tego tytułu to nieco ponad 1 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter