fbpx

Miedźno

Będzie spotkanie w sprawie budowy mieszkań w Ostrowach nad Okszą

fot. SIM Śląsk Północ Sp. z o.o.

Agnieszka Związek, prezes SIM Śląsk Północ, poinformowała, że 19 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostrowach nad Okszą odbędzie się otwarte spotkanie w sprawie planowanej przez spółkę budowy mieszkań społecznych w tej miejscowości. Zaplanowano je na godz. 17.

Inwestycja w Ostrowach nad Okszą to obecnie najbardziej zaawansowany projekt budowlany w SIM Śląsk Północ. W portfolio znajdują się inwestycje za niemal 300 mln zł. Ta w gminie Miedźno ma kosztować niecałe 15 mln zł. 7 lutego spółka ogłosiła wybór najkorzystniejszej oferty na generalnego wykonawcę budowy. Zgodnie z opublikowanymi informacjami prace ma poprowadzić firma Bau z Częstochowy.

Koncepcja architektoniczna zakłada wzniesienie trzech budynków z łącznie dwudziestoma siedmioma lokalami mieszkalnymi przy ulicy Wąskiej i Chabrowej. Zaplanowano budowę mieszkań liczących 35m², 54m², 61m² i aż do 71m². Jak podkreślała Związek w wywiadzie opublikowanym na łamach wPowiecie w poprzednim wydaniu, mają być one odpowiednie dla singli, rodzin z dziećmi, ale i także osób starszych.

– Powstaną również czterdzieści cztery miejsca parkingowe, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych oraz zapewnimy komórki lokatorskie. Nie zapomnieliśmy o placach zabaw dla dzieci i atrakcyjnym zagospodarowaniu najbliższego otoczenia. Budynki mają mieć nowoczesny wygląd i będą przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Zastosujemy w nich odnawialne źródła energii, gdyż stawiamy na ekologię. Przestrzenie wspólne wypełni ponadto sztuka, która inspiruje, wzbogacając doświadczenia mieszkańców i tworząc unikalny, kreatywny charakter. Jesteśmy przekonani, że to osiedle stanie się dumą naszej firmy i przyczyni się do rozwoju lokalnej społeczności – zaznaczała.

Nim jednak ruszy nabór przyszłych najemców, prezes spółki oraz wójt gminy Miedźno Piotr Derejczyk chcą się spotkać z zainteresowanymi, by w szczegółach przedstawić założenia projektu i dalsze etapy postępowania. Procedury mające wyłonić przyszłych mieszkańców przeprowadzi bowiem urząd gminy w Miedźnie.

– Budownictwo społeczne, czyli oferowany przez nas najem z opcją dojścia do własności, to obecnie najlepsza propozycja na rynku nieruchomości. SIM stwarza możliwość zamieszkania w nowym mieszkaniu, bez konieczności zaciągania kilkuset tysięcznego kredytu hipotecznego. Nie oddajemy mieszkań w stanie deweloperskim, ale wykończone „pod klucz”, od razu gotowe do wprowadzenia. Najemca nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z jego wykończeniem. Te obecnie idą już przecież w dziesiątki tysięcy złotych. To nie tylko wielka korzyść finansowa, ale także oszczędność czasu, a co równie ważne, nie ma stresu i napięć, które niejednokrotnie generują remonty. Po odbiorze kluczy wystarczy je tylko umeblować i po prostu w nim zamieszkać – zachwala Agnieszka Związek.

O czym uczestnicy będą się mogli dowiedzieć na spotkaniu 19 marca w Ostrowach nad Okszą?

– Przedstawimy w szczegółach założenia inwestycji, procedury naboru, a także podamy informacje, jakie kryteria należy spełnić, by móc się ubiegać o mieszkania budowane przez SIM Śląsk Północ. Poruszymy ponadto temat możliwości pozyskania dofinansowań. Spotkanie jest otwarte, zapraszamy nie tylko mieszkańców gminy Miedźno – podkreśla prezes Związek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter