fbpx

Miedźno

Lokalny GOK zaprasza na kolejną odsłonę „Kameralnej Jesieni”

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie

22 października w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie ponownie zawita „Kameralna Jesień”. Będzie to już czwarta edycja festiwalu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie.

To jedno z tych wydarzeń, które przyciąga do świątyni miłośników wysokiej muzyki. Pojawiają się na nim wybitni, uznani w regionie i kraju artyści.

– Ideą festiwalu jest promowanie muzyki klasycznej oraz jazzowej. Wspólnym mianownikiem łączącym koncerty jest kameralna obsada. Różnorodność repertuarowa poszczególnych koncertów wynika ze współpracy z artystami działającymi w różnych dziedzinach muzyki. Do tej pory słuchacze mieli okazję usłyszeć wiele kameralnych składów instrumentalnych oraz wokalno-instrumentalnych, wykonujących choćby wielogłosową muzykę sakralną, chorał gregoriański, polski repertuar pieśniarski, muzykę filmową w jazzowych aranżacjach czy literaturę organową – podkreśla Kamil Majchrzak z lokalnego GOK-u.

W trakcie czwartej edycji „Kameralnej Jesieni” wyeksponujemy organy kościoła parafialnego w Miedźnie. Jest to dwudziestogłosowy pneumatyczny instrument Riegera z 1930 roku. Zagra na nich Daniel Strządała, uznany i ceniony artysta związany z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 15.30.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter