fbpx

Koniecpol

Finalizowane są prace przy rewitalizacji remizy

fot. Urząd Miasta i Gminy Koniecpol

Rozpoczęta w styczniu przebudowa remizy na Chrząstowie wkrótce będzie miała swój finał. Budynek zyska nowe funkcje. Będzie służył zarówno strażakom, jak i pozostałym mieszkańcom. Powstanie tam Centrum Społeczno-Kulturalne, mające integrować i aktywizować lokalną społeczność.

Na realizację inwestycji gmina pozyskała 2,9 mln zł środków zewnętrznych. To aż 95 proc. wszystkich kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Władze gminy wiążą z obiektem cały szereg planów, zwłaszcza w zakresie jego publicznych funkcji. Mają tam być organizowane zajęcia edukacyjne, w tym również warsztaty doskonalące i podnoszące kwalifikacje zawodowe. Chcą, by mieszkańcy miło i aktywnie spędzali tam swój wolny czas i poszerzali zainteresowania, nie tylko w obszarze szeroko pojętej kultury, lecz również z zakresu sportu, turystyki czy rekreacji.

– Obiekt ma dwie kondygnacje. Z parteru korzystać będą druhowie oraz znajdą się tam pomieszczenia centrum społeczno-kulturalnego. Wyższy poziom natomiast przeznaczymy na sale wykładowe i dydaktyczne – informuje burmistrz Ryszard Suliga. – Liczę, że z końcem września wszystko będzie gotowe i będziemy mogli zaprosić mieszkańców do nowej przestrzeni, której od zawsze nam brakowało. Bez wątpienia kończymy jedną z najbardziej kluczowych dla gminy inwestycji. Nie tylko ważną z punktu widzenia rewitalizacyjnego i miejskiej estetyki, ale przede wszystkim mającą być ośrodkiem kultury integrującym społeczność gminy – dzieci, młodzież i starszych – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter