fbpx

Lelów

Fundusze unijne pomogły w rozwoju infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej

fot. Urząd Gminy Lelów

W ciągu minionych dwóch lat stowarzyszenia i organizacje działające na terenie gminy Lelów wniosły wydatny wkład w rozwój samorządu. Dzięki pozyskanym środkom unijnym udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które zadbały o dziedzictwo historyczne oraz wydatnie przyczyniły się do poprawy ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Dzięki Lelowskiemu Towarzystwo Historyczno-Kulturalnemu im. Walentego Zwierkowskiego na lokalnym rynku stanęła nowa figura króla Kazimierz Wielkiego. Pozyskane środki przyczyniły się również do szerokiej promocji gminy. Powstałe materiały prezentowane były na imprezach oraz

targach turystycznych, ukazując najważniejsze, najciekawsze i najbardziej charakterystyczne miejsca i obiekty znajdujące się na terenie gminy Lelów.

Dynamicznie działa również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Lelów. To ono wystarało się o pieniądze, które pozwoliły stworzyć atrakcyjną infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną w Lelowie. Efektem podjętych inicjatyw jest między innymi wykonanie i montaż fontanny przy Placu Partyzantów, jak również doposażenie rynku w małą infrastrukturę, zakup ozdób bożonarodzeniowych czy choćby rewitalizacja terenu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Lelowski ogród marzeń wyposażono w pergole, donice kompozytowe, parasole, krzesła ogrodowe, fontannę ogrodową, tubę do rozmów, piaskownicę i szereg sprzętów zabawowych. Pojawiły się także stojaki rowerowe, ławki hanimat, leżaki oraz kosze na śmieci.

– Organizacje działające na terenie naszej gminy mają duży wkład w rozwój naszej społeczności. Podjęte i zrealizowane działania wpływają na dobre interakcje międzyludzkie i przyczyniają się do integracji lokalnego środowiska i więzi społecznych – podkreśla Joanna Sokolińska z referatu inwestycji i promocji gminy.

 

 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter