fbpx

Lelów

Gospodarstwo z Lelowa jednym z najbezpieczniejszych w całym województwie

fot. Pixabay

Katarzyna i Paweł Zymek z Lelowa zajęli trzecie miejsce w wojewódzkim etapie XVIII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs od osiemnastu lat organizuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a patronat nad tym wydarzeniem obejmuje prezydent RP. Pełnoletnia edycja konkursu doczekała się wyjątkowej oprawy ze względu na obchody jubileuszu trzydziestolecia istnienia KRUS-u. Tegoroczne wydarzenie zorganizowano przy współudziale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

W tym roku do wojewódzkiego etapu zgłoszono dwadzieścia osiem gospodarstw. Z tego grona wyłoniono szóstkę – w dwóch etapach regionalnych po trzy gospodarstwa, które zajęły kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Laureaci reprezentowali powiaty cieszyński, lubliniecki, częstochowski, raciborski, kłobucki i żywiecki. Jak przekonują organizatorzy konkursu, wszystkie gospodarstwa rolne poddano szczegółowej ocenie profesjonalnej komisji.

– W naszym regionie mamy różnorodny przekrój rolnictwa. Możemy zaobserwować wzorowe przykłady przedsiębiorczości, pomysłowości, jak również zastosowania wielu nowatorskich rozwiązań, a wszystko z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa – podkreślają urzędnicy KRUS-u.

W tym roku w województwie śląskim zwyciężyło gospodarstwo Wioletty i Janusza Mróz z miejscowości Strumień leżącej w powiecie cieszyńskim. Drugie miejsce przypadło Brygidzie i Rajmundowi Pawełczyk z Pawonkowa w powiecie lublinieckim. Trzecie miejsce z kolei wywalczyli Katarzyna i Paweł Zymek z Lelowa.

Każdy z uczestników finału otrzymał praktyczne nagrody oraz zestawy upominków. Wydarzenie, które odbyło się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim uświetniły swym występem oraz poczęstunkiem panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kościelanki”, które już od czterech dekad działa w gminie Rędziny.

– Na terenie województwa śląskiego w ciągu ostatnich pięciu lat liczba wypadków zmniejszyła się o 60 proc. To efekt naszej wspólnej pracy – podsumowali spotkanie gospodarze wydarzenia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter