fbpx

Lelów

Kolejna edycja konkursu kolęd i pastorałek. Udział może wziąć każdy kto jest mieszkańcem gminy

fot. Urząd Gminy Konopiska (zdjęcie ilustracyjne)

Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie we współpracy z Fundacją Nakielska oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie organizują IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Radość Kolędowania”.

Konkurs ma na celu promowanie młodych talentów w obszarach muzycznych oraz rozbudzanie młodzieżowej aktywności w tym zakresie. W tym przedsięwzięciu chodzi również o kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie rodzimych kolęd i pastorałek, a także podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji ich śpiewania. Kto może zgłosić swój akces?

– Mogą brać w nim udział uczniowie, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Lelów. Soliści i zespoły muzyczne, zarówno wokalne, wokalno-instrumentalne, jak i instrumentalne zgłaszają się w kategoriach obejmujących przedszkole, szkoły podstawowe klas I-III, klasy IV-VI, klasy VII- VIII, jak i również szkoły średnie. Liczymy też na osoby dorosłe i seniorów oraz rodziny. Co istotne, tegoroczny konkurs odbywa się bez kategorii duet – informują gminni urzędnicy.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez każdego z uczestników. Wspomniane dokumenty należy dostarczyć do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Lelowie, najpóźniej do 1 grudnia.

– Uczestnicy wybierają wyłącznie kolędy lub pastorałki i wykonują po jednym utworze trwającym maksymalnie pięć minut. Tym samym prosimy o przemyślane decyzje w kwestii doboru repertuaru. Tytuł utworu podany na karcie zgłoszenia jest zobowiązujący i nie ma możliwości jego zmiany. Piosenki świąteczne w tej edycji nie będą brane pod uwagę podczas oceny – dodają organizatorzy.

Wykonawców oceniać będzie komisja, która dokona oceny wszystkich prezentacji według takich kryteriów, jak ogólny wyraz artystyczny, oryginalność formy, dobór elementów w postaci strojów, rekwizytów czy scenografii, a także dobór repertuaru oraz czystość i poprawność wykonania utworu.

Jak podkreślają inicjatorzy konkursu, regulamin dopuszcza akompaniament lub podkład muzyczny bez wokalu. Co równie ważne, to wszystkie prezentowane utwory muzyczne muszą być wykonywane wyłącznie w języku polskim.

Całe wydarzenia odbędzie się 7 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie. Początek zaplanowano na godz. 14.

– W przypadku powrotu obostrzeń przesłuchania odbędą się online – zastrzegają organizatorzy konkursu deklarując jednocześnie, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter