fbpx

Koniecpol

Koniecpol jednym z liderów wykorzystania funduszy unijnych

fot. Pixabay

Z mapy projektów Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynika, że gmina Koniecpol jest w powiecie częstochowskim jednym z liderów jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych.

Jak dotychczas z tego działania podpisanych zostało siedemnaście umów, których łączna wartość zadań opiewa na ponad 31 mln zł. Wśród wyszczególnionych w zestawieniu projektów, piętnaście z nich to te, o które wystarał się kierowany przez burmistrza Ryszarda Suligę urząd. Kolejne dwa zrealizowały podmioty prywatne.

– Z samego RPO udało nam się zdobyć ponad 15 mln zł. To bardzo cieszy, gdyż wykonaliśmy dla mieszkańców szereg potrzebnych inwestycji z budową odcinków kanalizacji na czele, poprzez Centrum Społeczno-Kulturalne, mieszkania socjalne, termomodernizację szkół czy rewitalizację przestrzeni miejskiej, a na programach społecznych kończąc – mówi burmistrz. – Środków zewnętrznych, które do nas wpłynęły było przez te kilka lat sporo więcej, prawie 25 mln zł, bo projekty realizowaliśmy nie tylko w ramach RPO. W chwili obecnej czekamy na rozstrzygnięcia kolejnych dwóch przedsięwzięć – dodaje włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter