fbpx

Powiat kłobucki

Kupili sprzęt do ozonowania i dezynfekcji przestrzeni

fot. Starostwo Powiatowe w Kłobucku

Starostwo kłobuckie zakupiło kolejny sprzęt, który ma zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem przez miejscowe służby medyczne. Systematycznie odkażana jest także przestrzeń publiczna wokół placówek zdrowotnych.

Do stacji pogotowia trafiły dwa ozonatory, dzięki którym możliwa będzie dekontaminacja pojazdów powracających z wyjazdów do chorych, a także kilka urządzeń rozpylających. Mają one służyć pracownikom pogotowia oraz strażakom do dezynfekcji przestrzeni publicznej.

Reklama

Takie zabiegi są zresztą systematycznie wykonywane, przy dużym zaangażowaniu lokalnych druhów. Ci z ochotniczych jednostek z Krzepic, Kłobucka i Łobodna dezynfekowali przestrzenie wokół zarządzanych przez powiat szpitali w Krzepicach i Kłobucku, jak również przychodni i ośrodków zdrowia.

– W najbliższym czasie planujemy przekazać kolejnym jednostkom OSP sprzęt do odkażania. Dziękuję strażakom ze wszystkich gmin naszego powiatu za odpowiedzialną pracę i podobne działania na swoim terenie – podkreśla starosta Henryk Kiepura.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter