fbpx

Lelów

Najmłodsi artyści z gminy i okolic wystąpią w Lelowie

fot. Fotolia

10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie odbędzie się finał VI Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży. Wystąpią w nim młodzi artyści z terenu gminy, jak również sąsiadujących samorządów. Współorganizatorem przeglądu jest Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Celom imprezy przyświeca stworzenie możliwości zaprezentowania potencjału umiejętności dzieci oraz wyłuskanie wyróżniających się talentów. Ma ona wspierać lokalną integrację środowisk twórczych i ich rodzin, a także rozwijać wrażliwość estetyczną dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z kulturą.

– Jesteśmy przekonani, że działania te wpiszą się w rozwój amatorskiego ruchu artystycznego. Mamy nadzieję, że festiwal spełni oczekiwania i będziemy gościć zespoły, solistów oraz ich opiekunów – mówią organizatorzy.

Najlepsi soliści i zespoły zaprezentują się szerokiej publiczności 27 maja, podczas organizowanego z okazji Dnia Matki i Dziecka w Lelowie pikniku rodzinnego. Wtedy też poznamy oficjalne wyniki festiwalu, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, okolicznościowe statuetki, dyplomy oraz wyróżnienia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter