fbpx

Powiat kłobucki

Nowy samochód dla kłobuckich funkcjonariuszy. Zakup sfinansowany dzięki wsparciu okolicznych gmin

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Do służby w kłobuckiej policji włączono nowy samochód. Jego zakup wydatnie wsparły lokalne samorządy. Kluczyki do tego nabytku funkcjonariusze odebrali symbolicznie z rąk ich włodarzy 22 listopada.

Do doposażenia jednostki w pojazd dołożyły się starostwo powiatowe oraz cztery gminy – Kłobuck, Miedźno, Popów i Opatów. Furgon volkswagen transporter trafił do mundurowych z ogniwa potrolowo-interwencyjnego kłobuckiej komendy. Radiowóz wyposażony jest w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. Może nim podróżować pięciu policjantów oraz dwie zatrzymane osoby. 

– Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku Mariola Biskup podziękowała samorządowcom za zrozumienie policyjnych potrzeb związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz za wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu – zaznacza asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy jednostki. – Podkreśliła, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Sprawny pojazd to szansa, by policjanci szybciej dojechali na miejsce zdarzenia i skuteczniej zareagowali na zgłaszane interwencje – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter