fbpx

Powiat kłobucki

Policjanci z powiatu kłobuckiego otrzymają nowe radiowozy

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Trzy hybrydowe toyoty trafią w najbliższy piątek w ręce policjantów z terenu powiatu. Zasilą flotę pojazdów wspomagających pracę funkcjonariuszy z posterunków w Wręczycy Wielkiej, Kłobucku i Krzepicach.

Każdy z samochodów wart jest ponad 102 tys. zł. Pod maską z kolei pracuje 122-konna hybrydowa jednostka napędowa. Ich zakup został sfinansowany dzięki środkom pochodzącym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz wsparciu okolicznych samorządów. Dołożyły się nie tylko gminy, na których terenie istnieją posterunki, ale również Lipie, Przystajń czy Panki.

– Radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą między innymi automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia, organizowane przez dostawcę pojazdów z udziałem importera. Obejmować one będą część teoretyczną i praktyczną – informują przedstawiciele komendy wojewódzkiej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter