fbpx

Koniecpol

Rusza budowa wodociągów w Koniecpolu

fot. Pixabay

Burmistrz Ryszard Suliga podpisał umowy na realizację trzeciego etapu prac budowy brakującej sieci wodociągowej na terenie samorządu. Zrealizuje je firma Bud-Maz z Niegowej.

Do realizacji na terenie gminy pozostało około osiemnastu kilometrów sieci. To ciągnący się od kilku lat problem dostępu do bieżącej wody dla blisko pół tysiąca mieszkańców samego Koniecpola i okolicznych sołectw. Sfinalizowanie projektu pozwoliłoby zabezpieczyć podstawowe potrzeby dla około dwustu gospodarstw domowych.

Trzeci etap budowy infrastruktury obejmuje w założeniach Wąsosz, Kuźnicę Wąsowską, Łysaków i ulicę Zieloną w Łysinach. W Koniecpolu z kolei wodociągu brakuje jeszcze w ciągu ulic Przedmieście Przysieka, Przedmieście Podstocze, Przedmieście Koniawy, Mickiewicza oraz Kościuszki.

I to właśnie prace na miejskim podetapie rozpoczną się najpierw. Rozpisanie przetargu oraz jego finalne rozstrzygnięcie stało się możliwe dzięki pozyskanemu pod koniec marca dwumilionowemu wsparciu na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonanie wszystkich prac kosztować będzie łącznie około 2,5 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter