fbpx

Lelów

Są pieniądze na wsparcie w rozwoju cyfrowym dzieci i wnuków byłych pracowników PGR

fot. Pixabay

Miejscowi urzędnicy chcą ubiegać się o grant w konkursie, którego celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz sieci internetowej.

Zainteresowane osoby tj. rodzice niepełnoletnich dzieci lub pełnoletni uczniowie, których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie w czasach tzw. demokracji ludowej pracowali w okolicznym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej, proszone są o złożenie specjalnego oświadczenia.

– Będzie ono podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę. Ze względu jednak na naglący termin naboru, oświadczenia powinny wpłynąć do urzędu gminy najpóźniej do 3 listopada do godz. 15 – informują urzędnicy.

Projekt ma na celu wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do internetu. Dofinansowanie będzie można otrzymać na sprzęt z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiające pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami.

– W przypadku zakupu komputera powyżej wartości sięgającej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu – dodają pracownicy urzędu gminy.

Za osoby niepełnoletnie oświadczenia składają ich rodzice, dziadkowie lub prawni opiekunowie. Uczniowie, którzy osiągnęli pełnoletność, składają oświadczenie osobiście. Do oświadczeń należy załączyć dokumenty potwierdzające fakt zatrudnienia w PPGR oraz dane kontaktowe z osobą składającą oświadczenie.

W przypadku pozyskania grantu, gmina zakupi sprzęt komputerowy i przekaże go osobom, które spełniły wymogi otrzymania wsparcia. W sytuacji gdy nie dojdzie do pozyskania dofinansowania, projekt nie będzie realizowany.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter