fbpx

Koniecpol

Sportowa integracja. Nauczyciele lepsi od strażaków

fot. Urząd Miasta i Gminy Koniecpol

W pierwszą sobotę miesiąca sześć siatkarskich ekip stanęło do rywalizacji w pierwszej odsłonie Integracyjnego Turnieju Piłki Siatkowej. Zawody rozgrywane pod patronatem burmistrza Koniecpola zgromadziły w ten dzień na hali sportowej kilkudziesięciu miejscowych miłośników volleyball’a.

Turniej różnił się od klasycznych zawodów sportowych. Tutaj sportowy wynik nie był aż tak ważny. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, aktywne spędzenie wolnego czasu i integracja lokalnego środowiska. Bo i w szranki stanęły drużyny miejscowych nauczycieli, policjanci, strażacy – zarówno zawodowcy, jak i ochotnicy – oraz leśnicy i w końcu samorządowcy.

– Zawodom towarzyszyła doskonała zabawa, ale i determinacja i poświęcenie – komentuje Dariusz Saternus, jeden z organizatorów. – W finale po zaciętej walce nauczyciele pokonali strażaków z JRG 4 Koniecpol. Trzecie miejsce na podium wywalczyli leśnicy reprezentujący Nadleśnictwo Koniecpol – informuje.

Jak zwykle bywa na turniejach sportowych, nie zabrakło dyplomów i pucharów. Te uczestnikom wręczył burmistrz Ryszard Suliga, który zapowiedział przy okazji kolejną edycję tej niezwykle udanej imprezy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter