fbpx

Koniecpol

To był wspaniały dzień koniecpolskich seniorów

fot. Dom Kultury w Koniecpolu

Co roku 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji dla lokalnych nestorów władze gminy oraz Dom Kultury w Koniecpolu przygotowały wyjątkowe wydarzenie. Sala widowiskowa Centrum Społeczno-Kulturalnego wypełniła się po brzegi.

Nie ulega wątpliwości, że osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia stanowią dziś w kraju prawie 25 proc. populacji. Trend starzenia się społeczeństwa będzie narastał. Zgodnie z prognozami w 2050 roku osoby starsze będą stanowić ponad 40 proc. społeczeństwa.

Podejmowane więc na poziomie lokalnym inicjatywy nie tylko wspierają środowisko, ale pomagają im się rozwijać, a niejednokrotnie wyrwać z kręgu samotności. Czas spędzony poza domem to dla niektórych świetna szansa na aktywizację, zacieśnianie więzi społecznych czy po prostu dobrą rozrywkę. A Koniecpol w ostatnim czasie wiele dla seniorów takich możliwości stworzył. Działają prężnie kluby seniora i Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jednym z wydarzeń, które miało podkreślić znaczenie i jednocześnie docenić dotychczasowy wkład miejscowych seniorów w rozwój nie tylko lokalnego samorządu, był właśnie Gminny Dzień Seniora. 14 listopada sala widowiskowa Centrum Społeczno-Kulturalnego szczelnie się wypełniła starszymi mieszkańcami gminy.

Mieli oni okazję między innymi podziwiać premierę przedstawienia „Festiwal”, której autorem i reżyserem jest Zbigniew Woldański a sceniczną interpretację zapewniła grupa teatralna Feniks. Jak podkreślają przedstawiciele lokalnej instytucji kultury, gratulacjom dla aktorów i dla reżysera nie było końca. Podczas wydarzenia goście wysłuchali również wykładu o hetmanie Koniecpolskim, a na zakończenie zagrał zespół Alpex.

– Oglądając grupę teatralną Feniks, w trakcie każdego spektaklu czerpiemy niesamowitą radość z zabawy – powiedział burmistrz Ryszard Suliga. – Samych seniorów łączy radość z współtworzenia bezinteresownie rzeczy tak rozwijającej jaką jest teatr. Teatr amatorski nie wygra z profesjonalną grą i zapleczem technicznym zawodowych teatrów, jednak ma niesamowite atuty jakimi są wielka pasja do aktywności i zaangażowanie. Nasza grupa teatralna zachwyca formą, ciekawym pomysłem i pozytywną energią. Taniec i śpiew to zawsze najlepsza metoda terapii – dodał włodarz, cytowany przez portal koniecpol.info.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter