fbpx

Koniecpol

W niedzielę startuje w Koniecpolu VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

fot. Dom Kultury w Koniecpolu

21 sierpnia, w kościele Świętej Trójcy w Koniecpolu zainaugurowana zostanie szósta już edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. To wydarzenie będzie się składać z trzech koncertów, granych w comiesięcznych cyklach.

Powzięty przed kilkoma laty pomysł organizowania takiego festiwalu w Koniecpolu miał zachęcić do słuchania muzyki organowej, a także szerzej wypromować kościół parafialny Trójcy Świętej. Jednym z najważniejszych bowiem elementów wyposażenia świątyni są unikatowe w skali kraju barokowe organy. Są one jednymi z niewielu tak dobrze zachowanych pomników historii muzyki.

Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Tadeusz Barylski, częstochowianin, dyplomowany organista i pianista, jak również inicjator i prezes stowarzyszenia Fiori Musicali, którego celem jest upowszechnianie i propagowanie kultury muzycznej o wysokiej randze artystycznej.

W tym roku okazja, by zakosztować dźwięków koniecpolskich organów, nadarzy się trzykrotnie. Na inaugurację, wspomnianego 21 sierpnia, o godz. 18 wystąpi Trio Vox Tribus z Cieszyna.

18 września Koniecpol gościć będzie warszawskiego organistę Adama Tańskiego i mezzosopranistkę Magdalenę Cornelius z Hamburga. Początek także zaplanowano na godz. 18.

Finał tryptyku odbędzie się 23 października. Zagrają Michał Duźniak na organach oraz Częstochowski Kwartet Smyczkowy.

Patronat nad festiwalem objął burmistrz Koniecpola Ryszard Suliga. Jego współorganizatorami są parafia Św. Trójcy w Koniecpolu, Fiori Musicali oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter