fbpx

Powiat kłobucki

Za 3 miliony złotych rozbudują szpital. Prace potrwają do jesieni

fot. Fotolia

Z początkiem kwietnia rozpoczęła się modernizacja budynku Szpitala Rejonowego w Kłobucku.

Na początku marca Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku rozstrzygnął przetarg, w którym udział wzięło dwóch oferentów – spółki Batorex z Krzepic oraz Bau z Opatowa. Okazało się, że to oferta tej drugiej była o 55 tys. zł niższa od stawki zaproponowanej przez konkurenta. Całość zadania kosztować będzie 2,97 mln zł.

Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem rozbudowę i przebudowę obiektu ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń zakładu fizjoterapii oraz kuchni wspomnianej placówki wraz z modernizacją technologiczno-budowlaną istniejącej kuchni i zakładu fizjoterapii wraz z zapleczem.

– Inwestycja ma na celu zarówno poprawę warunków pracy, jak i warunków higieniczno-sanitarnych, a także usprawnienie procesów technologicznych – wyjaśnia Henryk Kiepura, starosta kłobucki.

W ramach zadania zrealizowane zostaną prace rozbiórkowe, konstrukcyjne oraz wykończeniowe. Umowa przewiduje wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacji i chłodzenia. Jak przewidują zapisy kontraktu, prowadzone prace nie powinny zakłócać bieżącej działalności szpitala.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter