fbpx

Lelów

Zjazd OSP stał się okazją do rozmów z posłami na temat wsparcia dla gminnych jednostek

fot. Urząd Gminy Lelów

Pod koniec listopada miał miejsce XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lelowie. Spotkanie miało za zadanie wyłonić nowe zarząd i komisję rewizyjną.

Do druhów, którzy obradowali w siedzibie lelowskiego GOK-u, zajrzeli między innymi z wizytą parlamentarzyści, władze gminy, a także zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz przedstawiciele jednostek z Koniecpola.

Po tym, jak wójt Krzysztof Molenda oficjalnie powitał przybyłych gości, do sali obrad wprowadzony został sztandar, a następnie odegrano hymn Związku. Tradycyjnie minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków.

Obecni na sali politycy obiecywali pomoc przy rozbudowie i modernizacji remizy OSP Lelów II Zbyczyce czy wymianę wysłużonego pożarniczego stara należącego do jednostki w Staromieściu. Poruszono także temat dodatku do emerytur dla strażaków ochotników, który jest zapisany w obecnie procedowanej przez parlament ustawie o ochronie przeciwpożarowej.

– Korzystając z okazji, wójt podziękował parlamentarzystom za pomoc w pozyskaniu dwóch nowych samochodów pożarniczych dla jednostek OSP Lelów II Zbyczyce oraz OSP Nakło – informuje urząd gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter