fbpx

Mstów

Aplikacja pomoże właściwie segregować odpady i powiadomi o terminie ich odbioru

fot. Printscreen EcoHarmonogram

Mstowski samorząd udostępnił mieszkańcom EcoHarmonogram. To mobilna aplikacja, która pozwala pobrać na smartfona grafik wywozu odpadów komunalnych. Dzięki niej użytkownik z wyprzedzeniem będzie otrzymywał także powiadomienia o nadchodzącym terminie odbioru śmieci, informacje o zmianach we wspomnianym harmonogramie czy przypomnienie o terminie płatności.

Gmina zyskała właśnie nowy kanał komunikacji z mieszkańcami, który w przystępny sposób przypomni o istotnych kwestiach związanych z systemem gospodarowania odpadami. Każdy z użytkowników po ściągnięciu i zainstalowaniu w telefonie aplikacji, w momencie, gdy poda swój adres, zyska dostęp do harmonogramu wywozu śmieci. Usługa przypomina o nadchodzących terminach oraz przy użyciu przyjaznego interfejsu dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania śmieci.

Mieszkańcy będą mogli również za jej pośrednictwem komunikować się z urzędem poprzez specjalny moduł zgłoszeń. Narzędzie to umożliwia użytkownikom aplikacji wysyłanie informacji o nieprawidłowościach, takich jak nieodebrane odpady czy dzikie wysypiska śmieci, bezpośrednio do gminy lub firmy wywozowej. Całość charakteryzuje przystępna forma, a zarządzanie aplikacją odbywa się poprzez intuicyjnie skonstruowany portal.

– Z myślą o osobach niekorzystających ze smartfonów, oprócz samej aplikacji, udostępniana została też wtyczka na stronę internetową, która umożliwia korzystanie z wszystkich funkcji aplikacji poprzez witrynę – informują twórcy aplikacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter