fbpx

Mstów

Budynek GOK-u czeka kolejny etap modernizacji. W planach zmiana lokalizacji biblioteki

fot. Pixabay

Gmina pozyskała środki z budżetu resortu kultury i dziedzictwa narodowego na przeprowadzenie drugiego etapu modernizacji siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Chodzi o 470 tys. zł.

Pieniądze pochodzą z ministerialnego programu, który ma za zadanie doprowadzić do zapewnienia optymalnych warunków dla działalności domów czy ośrodków kultury w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury, poprzez modernizację oraz rozbudowę ich infrastruktury.

To nie pierwsze fundusze w ostatnim czasie, które lokalna administracja pozyskała ze wspomnianego źródła na poprawę funkcjonowania infrastruktury GOK-u. Kilka miesięcy temu bowiem zakończył się pierwszy etap modernizacji budynku tej instytucji, który objął między innymi remont sali spotkań, sali plastycznej oraz łazienki. Kosztowało to niemalże 225 tys. zł, z czego blisko 180 tys. zł stanowiło dofinansowanie pozyskane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Reszta, czyli 45 tys. zł, to pieniądze z budżetu gminy.

Tym razem funduszy jest więcej, bo aż 470 tys. zł, a prace obejmą modernizację, przebudowę i zmianę dotychczasowych funkcji kolejnych pomieszczeń. Biblioteka z pierwszego piętra trafi na parter, a sale dydaktyczne zostaną docelowo umiejscowione tam, gdzie do tej pory znajdował się księgozbiór.

– Poprawa funkcjonalności i estetyki budynku umożliwi wzbogacenie oferty kulturalnej mstowskiego GOK-u. Modernizacja pomieszczeń uatrakcyjni działalność ośrodka oraz zwiększy komfort i jakość pracy. Nowo wyremontowane pomieszczenia będą mogły służyć większej ilości mieszkańców i pobudzić ich do szerszej działalności, czego efektem będą, mam nadzieję, nowe inicjatywy naszej lokalnej społeczności – argumentuje wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter