fbpx

Mstów

Budynek starej remizy zyskał całkiem nowy układ funkcjonalny

fot. Urząd Gminy Mstów

Zakończyły się prace związane z rozbudową i przebudową istniejącego budynku dawnej remizy w Srocku. Wcześniej zaprojektowano nowe pomieszczenia co pozwoliło na zmianę funkcji już tych istniejących.

Zakres przeprowadzonego zadania objął rozbudowę budynku w kierunku zachodnim (w poziomie parteru) oraz przebudowę i modernizację istniejącej części, co pomogło w dostosowaniu obiektu do jego nowego przeznaczenia. Dodatkowo, w ramach zagospodarowania terenu, zostały wykonane miejsca parkingowe.

– Remiza to aktualnie tylko nazwa potoczna, gdyż jednostka OSP od wielu lat nie jest niestety aktywna. Docelowo, zarówno działka, jak i budynek mają stanowić ogólnodostępne, funkcjonalne i nowoczesne miejsce dla mieszkańców sołectwa Srocko – wyjaśnia Robert Misztal, tamtejszy radny.

Jak dodaje samorządowiec, obiekt ma pełnić funkcję miejsca spotkań, zebrań sołeckich i integracji zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

W toku inwestycji między innymi wykonano nowe fundamenty pod ściany nośne, zdemontowano posadzkę wraz z wykonaniem nowej izolacji termicznej i przeciwwilgociowej, a także rozebrano istniejące schody zewnętrzne.

– Ponadto powstała nowa konstrukcja dachu oraz ściany nośne i działowe. Ekipa budowlana dokonała niezbędnych obróbek blacharskich, a także zrealizowała konieczne prace instalacyjne i wykończeniowe – relacjonują gminni urzędnicy. – Wykonano nowe kanały wentylacyjne, położono nowe posadzki, ocieplono ściany zewnętrzne w nowo zaprojektowanej części, a także je otynkowano i pomalowano. Budynek został wyposażony w nowe parapety oraz we wszelkie możliwe instalacje – dodają.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter