fbpx

Mstów

Cacko za niemal 800 tysięcy złotych weszło do służby w jaskrowskiej straży

fot. Michał Figzał/112czestochowa.eu

Druhowie z Jaskrowa długo czekali na ten moment. W końcu, 9 października, mogli przed swoją siedzibą powitać nowy wóz strażacki typu średniego. Kosztował prawie 800 tys. zł.

Samochód został wyprodukowany na podwoziu volvo przez specjalizujące się w produkcji sprzętu dla strażaków przedsiębiorstwo z Korwinowa. Auto ma napęd na wszystkie koła i jest kompletnie doposażone.

Włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka dysponowała do tej pory wysłużonym mercedesem 1019 oraz lekkim fordem transitem. Teraz zdolność reagowania na zagrożenia, nie tylko pożarowe, została mocno podniesiona.

Zakup tak nowoczesnego i, nie ma co ukrywać, kosztownego sprzętu stał się możliwy dzięki montażowi finansowemu, na który złożyły się trzy instytucje. Największą część zabezpieczyła sama gmina wykładając prawie 330 tys. zł. Kolejne 300 tys. zł stanowiła dotacja budżetowa ze środków KSRG, a 160 tys. zł przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W krótkim przemówieniu podczas uroczystości przywitania nabytku wójt Tomasz Gęsiarz podziękował częstochowskim parlamentarzystom, przedstawicielom władz centralnym, a także gminnym radnym i wszystkim zaangażowanym w cały proces pozyskania wozu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter