fbpx

Mstów

Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwoli na dalszą modernizację targowiska

fot. Tomasz Żak/Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Targowisko w Cegielni czeka wkrótce przebudowa nawierzchni, wykonanie odwodnienia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Władze gminy pozyskały na ten cel ponad 733 tys. zł z budżetu województwa śląskiego.

Złożony przez lokalnych urzędników projekt znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej. Zadanie, które będzie realizowane w oparciu o pozyskane środki, stanowić będzie drugi etap modernizacji gminnego obiektu.

– Inwestycja ma na celu między innymi stworzenie sprzyjających warunków dla sprzedających i kupujących poprzez przygotowanie nowoczesnego targowiska, z wyznaczonymi strefami do handlu produktami rolno-spożywczymi, a także wyposażonego w instalację fotowoltaiczną – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Zakres prac obejmie głównie remont już istniejącej nawierzchni parkingu dla klientów oraz mieszczącej się przy nim drogi dojazdowej. Przebudowane zostanie również odwodnienie oraz nawierzchnia w rejonach sektorów zadaszeń namiotowych, jak i na głównej drodze dojazdowej. Z kolei nawierzchnia placu targowego w części przeznaczonej dla sprzedaży z samochodu zostanie utwardzona.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter