fbpx

Mstów

Druga odsłona kiermaszu bożonarodzeniowego w Mstowie

fot. Adam Równiak/Urząd Gminy Mstów

4 grudnia na rynku w Mstowie tłumy okolicznych mieszkańców oddawały się atmosferze nadchodzących świąt. Święty Mikołaj rozdał ponad pół tysiąca prezentów, odpalono światełka na choince, a miłośnicy futbolu mogli śledzić zmagania rodzimej reprezentacji na telebimie.

O tym, że II edycję Mstowskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego niewątpliwie trzeba uznać za udaną, świadczy przede wszystkim duża frekwencja. W to niedzielne popołudnie centralne miejsce w gminie wypełniło się całymi rodzinami. Dookoła ustawiono namioty z lokalnym rękodziełem, ozdobami, wypiekami czy łakociami.

– Tym razem w imprezę włączyło się aż trzynaście kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy – cieszą się inicjatorzy przedsięwzięcia.

Najmłodsza część uczestników, z wiadomych względów, szczególnie spragniona była spotkania ze Świętym Mikołajem. Jak relacjonują organizatorzy całego wydarzenia, rozdał on ponad pół tysiąca prezentów, wśród których można było otrzymać poduszki, przytulanki, gry, piłki, kubki czy słuchawki.

Wzorem ubiegłorocznej edycji także i tym razem nie mogło zabraknąć rozświetlenia sporych rozmiarów choinki, która została zainstalowana w centralnym punkcie mstowskiego rynku. W czasie gdy dzieci miały możliwość miło spędzić czas na zabawach z animatorkami, starsi uczestnicy mogli oddać się piłkarskim emocjom związanym z występem krajowej reprezentacji na mundialu w Katarze.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter