fbpx

Mstów

Druhowie odznaczeni za zasługi dla województwa

fot. Urząd Gminy Mstów

Ośmiu druhów ochotników z jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie gminy otrzymało Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Uroczystość ich wręczenia miała miejsce podczas niedawnego „Święta Jabłka”.

Jak informuje w komunikacie prasowym urząd gminy, ochotnicze straże pożarne na co dzień zajmują się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami dla zdrowia czy życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska naturalnego. Do zadań straży pożarnej należy też między innymi usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

Ośmiu miejscowym druhom Sejmik Województwa Śląskiego postanowił nadać Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Wyróżnienie to przyznawane jest za wybitne zasługi tym osobom, które wyróżniają się w działalności na terenie województwa.

Złote odznakę otrzymali Henryk Nowakowski z jednostki OSP Kuchary oraz Mirosław Kasztelan z jednostki w Małusach Małych. Sześciu strażaków-ochotników otrzymało z kolei srebrne odznaki. W tym gronie znaleźli się Tomasz Łuszczyński z OSP Małusy Wielkie, Adam Parkitny, Andrzej Hadryś i Robert Kubica z OSP w Jaskrowie, a także Marek Chmielarz i Jerzy Walaszczyk z jednostki w Mokrzeszy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter