fbpx

Mstów

Dużo bezpieczniej na drodze wojewódzkiej w Mstowie

fot. Urząd Gminy Mstów

Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył remont sześciuset metrowego odcinka drogi 786 w Mstowie. Na okrytym złą sławą zakręcie „na górce zawadzkiej” ma być teraz bezpieczniej.

Remont drogi, rozpoczęty wczesną wiosną, kosztował prawie 4,4 mln zł. Władze Mstowa od lat starały się o modernizację feralnego miejsca. Na przestrzeni ostatnich zdarzało się tam bowiem wiele wypadków i kolizji. Niestety, pośród wielu poszkodowanych były również ofiary śmiertelne.

– Źle wyprofilowany zakręt był jednym z najbardziej niebezpiecznych w regionie. Bardzo się cieszę i dziękuję dyrektorowi ZDW w Katowicach, panu Zbigniewowi Taborowi, za podjęcie tego ważnego tematu. O korektę zakrętu od wielu lat zabiegały władze gminne. Cieszę się, że za mojej kadencji się to udało. Teraz wreszcie ten odcinek drogi wojewódzkiej doczekał się przebudowy z prawdziwego zdarzenia i będzie bezpieczniej – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Obecnie droga na całym odcinku posiada szerokość od 6,5 do 7 metrów. Dla łuku zaprojektowano odpowiednie poszerzenia. Jest on dużo łagodniejszy, a przez to poprawiła się widoczność. Po obu stronach jezdni wykonane zostały pobocza z destruktu asfaltowego, jak również odwodnienie przylegającego terenu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter