fbpx

Kłomnice

Festynowa gmina. Dwa weekendy pełne rozrywki

fot. Pixabay

Przez najbliższe dwa lipcowe weekendy mieszkańcy będą mieli okazję pobawić się na festynach rodzinnych. Pierwszy odbędzie się już jutro w Rzekach Wielkich, kolejny za tydzień w Rzerzęczycach.

Zaplanowana na najbliższą sobotę impreza, organizowana jest przez Klub Sportowy Meteor z Rzek Wielkich we współpracy u urzędem gminy. Zabawa ruszy chwilę po godz. 15, a rozkręcać ją będzie zespół Cover-Max. Grupa na scenie pojawi się aż cztery razy, a ich występy przeplatać będą pokazy tańca towarzyskiego oraz pląsów w wykonaniu gminnych Senioritek. Wieczorem na scenie pojawi się Piotr Woldan. Po jego recitalu organizatorzy przewidzieli zabawę taneczną dla mieszkańców.

Z kolei festyn w Rzerzęczycach potrwa dwa dni. W sobotę 21 lipca wydarzenie otworzy kłomnicki Klub Tańca Towarzyskiego Styl. W okolicach godz. 17 rozegrany zostanie mecz piłkarski pomiędzy seniorami z Orkana Rzerzęczyce, a zawodnikami drużyny Płomień Czarny las. W międzyczasie dla uczestników pikniku organizatorzy szykują zawody sprawnościowe, w których będzie można zdobyć ciekawe nagrody. Tradycyjnie, jak przy tego typu imprezach, sceną zawładną różnej maści soliści z terenu gminy, a strażacy z lokalnej OSP zaprezentują specjalnie przygotowywany na tę okazję pokaz. Wieczór natomiast upłynie już na samych muzycznych atrakcjach. W towarzystwie tancerek wystąpi zespół Smile, po nich Etna, a na koniec dnia uczestników zabawiać będzie DJ Kriss.

Z kolei zestaw niedzielnych atrakcji chwilę po godz. 15 otworzy grupa akrobatyczna ze Skrzydlowa. Po nich na scenie zaprezentują się śpiewacze z Garnka, którzy tego dnia będą mieli dwa wejścia. Na godz. 16 przewidziano recital Amelii Cierpiał. Godzinę później młodzi piłkarze z Orkana Rzerzęczyce zmierzą się na boisku z „Lotnikami” z Kościelca. Dla mniej zainteresowanych sportowymi zmaganiami, Gminny Ośrodek Kultury poleca występ kabaretu Kit z Mykanowa i koncert zespołu Lastroad. Wieczorną sceną muzyczną zawładnie disco-polowy Claris z Częstochowy, a po nich zabawę będzie rozkręcał, podobnie jak pierwszego dnia, DJ Kriss.

Festynom towarzyszyć będzie wesołe miasteczko, animacje dla dzieci i mała gastronomia. Ponadto w Rzerzęczycach będzie można ugasić pragnienie w ogródku piwnym, przejechać się na koniu lub skorzystać z fotobudki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter