fbpx

Kłomnice

Podpisanie porozumienia o współpracy otworzy samorząd na wielomilionowe inwestycje

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Przedsiębiorcy z terenu gminy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z jej wiceprezesem wójt podpisał porozumienie o współpracy, a właściciele lokalnych firm odbyli przy okazji interesujące szkolenie. – Współpraca z KSSE otwiera przed nami zupełnie nowe szanse rozwojowe – mówi włodarz Kłomnic.

Pod koniec lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach odbyło się spotkanie przedstawicieli Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z miejscowym biznesem. Podczas spotkania wójt Piotr Juszczyk i wiceprezes zarządu KSSE Mateusz Rykała podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy samorządem, a wspomnianą instytucją.

– Perspektywa utworzenia z gminnych terenów części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to szansa, która gminie da impuls do skokowego i wielopłaszczyznowego rozwoju. Mamy olbrzymi potencjał, który w połączeniu z doświadczeniem naszego partnera, wyspecjalizowanego w stymulowaniu procesów inwestycyjnych, przestawi nasz samorząd na zupełnie inne tory. Czeka nas ogrom pracy do wykonania, ale jestem głęboko przekonany, że świetnie sobie z tym poradzimy. Stawką są w końcu wielomilionowe inwestycje, nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, a co za tym idzie większe wpływy do budżetu – podkreśla wójt Piotr Juszczyk.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, by uczestnicy jak najwięcej skorzystali z obecności ekspertów KSSE. Sporą dawką wiedzy z uczestnikami podzielił się Bartłomiej Leszczyński, dyrektor działu obsługi inwestorów i terenów inwestycyjnych w podstrefie sosnowiecko-dąbrowskiej. W trakcie szkolenia zebrani mogli poznać szczegóły związane z problematyką pozyskiwania wsparcia dla swojego biznesu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Na zakończenie spotkania, Hanna Puszczewicz, która kieruje projektami specjalnymi w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, drobiazgowo opowiedziała natomiast o możliwościach pozyskiwania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter