fbpx

Kłomnice

Piłkarskie święto w Garnku

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Blisko stu pięćdziesięcioro zawodników wzięło udział w trzeciej edycji turnieju Mrówka Cup. W organizowanym przez UKS Akademia Sportu Garnek wydarzeniu zaprezentowali się zawodnicy z pięciu drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

Impreza ma na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu, a także rywalizacji sportowej jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Tym razem, oprócz piłkarzy z drużyny gospodarzy, w turnieju wystąpili także zawodnicy z takich klubów jak KS Skra Częstochowa, GLKS Pogoń 1947 Kłomnice, LKS Zjednoczeni Kalej Szarlejka, GKS Unia Rędziny czy KS Piast Przyrów.

– Przez cały dzień boisko było wypełnione młodymi zawodnikami i zawodniczkami oraz licznie przybyłymi kibicami. Mecze obfitowały w piękne akcje, padało dużo bramek – komentują przedstawiciele organizatora całego przedsięwzięcia.

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar za udział w turnieju. Wręczono także medale. Po wyczerpujących pojedynkach na zawodników czekał natomiast grillowany posiłek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter