fbpx

Mstów

Gmina wyróżniona podczas tegorocznego Forum Sołtysów

fot. Urząd Gminy Mstów

W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie odbyło się Forum Sołtysów, podczas którego miejscowy samorząd otrzymał wyróżnienie w najnowszej edycji konkursu „Piękna wieś Województwa Śląskiego”.

Forum Sołtysów to cykliczne wydarzenie, którego organizatorem co roku jest jeden z departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Spotkaniu towarzyszy konkurs „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”.

– Ma on na celu wspieranie rozwoju wsi przez pobudzenie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej wsi – tłumaczy wójt Tomasz Gęsiarz.

To właśnie włodarz Mstowa odebrał wyróżnienie, które gmina otrzymała w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje”. Konkursowe jury doceniło miejscowych urzędników za organizację Mstowskiej Nocy Świętojańskiej.

– Wieś nie tylko dynamicznie się rozwija. Równie ważne jest to, że pozostaje ona wierna swoim tradycjom. Nagrodzone projekty w dużej mierze do tych tradycji nawiązują – podsumowuje Beata Białowąs, członek zarządu województwa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter