fbpx

Kłomnice

Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Strażacy dawali z siebie wszystko

fot. Urząd Gminy Kłomnice

28 sierpnia na terenie boiska sportowego KS Metal w Rzekach Wielkich odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W wydarzeniu udział wzięło łącznie czternaście drużyn.

Siedem męskich, dwie kobiece i pięć młodzieżowych ekip strażackich spotkało się w Rzekach Wielkich, by jak co roku sprawdzić swoją sprawność i jakość wyszkolenia.

– Celem takich zawodów jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, a także popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla – tłumaczy ideę zawodów druh Przemysław Zieliński, gminny komendant Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kłomnicach.

Na początku odbyła się weryfikacja zgłoszeń drużyn i odprawa ich dowódców z komisją sędziowską. Wylosowano kolejność startów i omówiono szczegóły sędziowania poszczególnych konkurencji. Po odprawie rozpoczęła się sama rywalizacja. Konkurowano w sztafecie pożarniczej w każdej kategorii, a następnie w ćwiczeniu bojowym, popularnie nazywanym „bojówką”.

– Niestety nie wszystkim drużynom udało się zadanie to wykonać bezbłędnie i komisja sędziowska musiała nałożyć punkty karne – relacjonuje druh Zieliński.

Jak podkreśla komendant, rywalizacja była niezwykle zacięta, a każdy zespół dawał z siebie ile tylko mógł. Z powodu burzy nie odbyło się jednak odczytanie wyników oraz wręczenie pucharów i dyplomów, niemniej jednak zawody zostały sklasyfikowane, a zwycięzcy wyłonieni.

W klasyfikacji generalnej, w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych w grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła ekipa OSP Chorzenice-Witkowice i była to jedyna drużyna w tej kategorii. W grupie chłopców laur zwycięstwa przypadł drużynie OSP Konary. Drugą lokatę zajęli druhowie z OSP Zdrowa, a trzecie miejsce ci z OSP Rzerzęczyce.

W klasyfikacji drużyn kobiecych najlepszy wynik i pierwsze miejsce zajęły panie z OSP Karczewice-Garnek, na drugim miejscu uplasowało się OSP Pacierzów. Rywalizacja wśród seniorów pierwsze miejsce dała tym z OSP Zdrowa, drugie strażakom z OSP Zawada, a trzecie druhom z OSP Konary. Dalsze lokaty przypadły w udziale OSP Karczewice-Garnek, OSP Pacierzów, OSP Kłomnice i OSP Rzerzęczyce.

– Przygotowanie takiej imprezy wymaga bardzo dużego wysiłku organizacyjnego i najzwyklejszej pracy fizycznej. Dlatego dziękuję druhom z OSP Rzerzęczyce, OSP Chorzenice-Witkowice, OSP Konary, OSP Karczewice-Garnek i OSP Zdrowa, którzy przygotowali obiekt do zawodów i OSP Kłomnice, którzy przygotowali posiłek dla uczestników zawodów – podkreśla komendant Przemysław Zieliński.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter