fbpx

Kłomnice

GOK ma specjalną ofertę dla seniorów. Można się jeszcze zapisać

fot. Pixabay

Do końca listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach prowadzone będą zajęcia w ramach Akademii Seniora Aktywnego. Co ważne, kierowane są one nie tylko do starszych mieszkańców gminy. Może z nich korzystać także młodzież.

Głównym celem projektu jest wsparcie aktywności społecznej, edukacyjnej, twórczej oraz zdrowotnej osób powyżej 60. roku życia, a także wzmocnienie międzypokoleniowej integracji. Jak przekonują organizatorzy przedsięwzięcia, Akademia Seniora Aktywnego to zarówno afirmacja doświadczenia, autorytetu i wieku poprzez współtworzenie, współuczestnictwo oraz współodpowiedzialność.

Osoby, które wyrażą zainteresowaniem uczestnictwem w nim, będą wspólnie realizować zajęcia w kilku blokach tematycznych. We wtorki i czwartki, przez dwie godziny, jest możliwość rozwijania sprawności ruchowej. Początek zaplanowano na godz. 17.

– W środy i piątki z kolei, w godz. od 10 do 12, można podszkolić język angielski, a we wtorki i czwartki rozwinąć kompetencje cyfrowe. Te zajęcia każdorazowo rozpoczynają się o godz. 12 – informują pracownicy lokalnego GOK-u.

Dla tych, których bardziej interesuje rozwijanie umiejętności twórczych, animatorzy kultury przewidzieli spotkania w poniedziałki. Na nie akurat trzeba sobie zarezerwować więcej czasu, od godz. 17 do 21.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter