fbpx

Miedźno

Goście z kilku krajów odwiedzili gminę. To w ramach europejskiego programu wymiany

fot. Urząd Gminy Miedźno

Uczniowie i nauczyciele z Turcji, Litwy, Estonii i Rumunii gościli w gminie. Ich wizyta stała się możliwa dzięki programowi Erasmus+, w ramach którego partnerem projektu „Give up Bullying” jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie.

Wspomniane działanie jest jednym z kilku europejskich projektów w ramach Erasmusa, w których udział bierze miejscowa placówka. Jego głównym celem jest przeciwdziałanie zastraszaniu i przemocy rówieśniczej. Szkoła uczestniczy w nim od początku 2020 roku.

– Główne założenia programu obejmują poznanie i omawianie różnych rodzajów przemocy rówieśniczej oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania i rozwiązywania problemów związanych z prześladowaniem. Uczestniczący w projekcie uczniowie i nauczyciele poszerzają ponadto swoją znajomość języka angielskiego i poznają kulturę oraz tradycje innych krajów partnerskich, w tym także poprzez wizyty studyjne – informuje Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu gminy.

Do Miedźna zawitało więc trzydzieści osób z czterech wspomnianych krajów partnerskich, ósemka nauczycieli i dwadzieścioro dwoje uczniów. Wraz z lokalną młodzieżą, gronem pedagogicznym i dyrektorem szkoły odwiedzili również urząd gminy, gdzie wszystkich przywitał wójt Piotr Derejczyk.

– To krótkie spotkanie z przedstawicielami naszego samorządu było świetną okazją do wzajemnego poznania i wymiany wrażeń z pobytu. Wójt opowiedział krótko o historii Miedźna, charakterystyce gminy i walorach najbliższego regionu. Spotkanie zwieńczyło wręczenie drobnych upominków dla naszych gości i pamiątkowe zdjęcie – podkreśla Piątek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter