fbpx

Kłomnice

Inicjatywy sołeckie. Środki trafią do Zawady, Witkowic i Kłomnic

fot. Tomasz Żak/UMWS

Dwa place zabaw i wsparcie orkiestry dętej – to zadania, które w najbliższych miesiącach zrealizuje gmina na terenie trzech sołectw. Na te lokalne inicjatywy wójt Piotr Juszczyk pozyskał właśnie 60 tys. zł z urzędu marszałkowskiego.

Organizowany corocznie przez władze województwa konkurs, mający sprzyjać rozwojowi lokalnych społeczności, cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli sołectw i włodarzy samorządowych. Gmina może w nim bowiem pozyskać 80 tys. zł na zadania w swoich sołectwach. Każdego roku z takiej możliwości korzystają także i Kłomnice.

Zarząd województwa wyasygnował w tyle co rozstrzygniętym naborze prawie 4 mln zł. Z tej puli do subregionu północnego trafi blisko 900 tys. zł na dwadzieścia osiem projektów z dziewiętnastu gmin. Trzy z nich zrealizowane będą w Zawadzie, Witkowicach i samych Kłomnicach.

Pozyskane 60 tys. zł pozwoli unowocześnić place zabaw dla najmłodszych w dwóch pierwszych miejscowościach, a ponadto o nowe instrumenty muzyczne doposażona zostanie lokalna orkiestra dęta.

5 lipca wójt Juszczyk podpisał w Olsztynie, wraz ze skarbniczką Ewą Dąbrowską, stosowne umowy w tej sprawie z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego. Zgodnie z ideą konkursu, przedsięwzięcia powinny zostać zrealizowane do końca października.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter