fbpx

Mstów

Już po przeglądzie placów zabaw. Kupiono nowe urządzenia, a stare naprawiono

fot. Urząd Gminy Mstów

Jak co roku, w okresie poprzedzającym sezon wakacyjny, miejscowy urząd zleca wykonanie przeglądu placów zabaw znajdujących się na terenie gminy. Wymieniono uszkodzone elementy, a także zakupiono nowe urządzenia zabawowe.

Tym razem, ze względu na związany z trwającą epidemią zakaz korzystania ze wspomnianych obiektów, szereg prac naprawczych udało się wykonać wcześniej niż w analogicznym okresie rok temu. Poza samymi placami zabaw w poszczególnych miejscowościach, modernizacji doczekały się tereny rekreacyjne przy urzędzie gminy, okolice Skały Miłości oraz otoczenie zbiornika Tasarki.

Szereg elementów wymieniono. Te, które nie nadawały się do dalszego użytku zostały zlikwidowane. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe rozmieszczenie urządzeń i ich bezpieczne zakotwiczenie. Zakupiono również kilka nowych sprzętów. W przypadku Mstowa chodzi między innymi o potrójną huśtawkę z bocianim gniazdem i piaskownicę na placu przy urzędzie, podwójną huśtawkę koło ośrodka zdrowia oraz nad zalewem. Nowa huśtawka pojawiła się także na placu zabaw w Zawadzie. Ten w Brzyszowie zyskał wieżę z drabinką, Jaźwiny piaskownicę, a dzieci ze Srocka i Łuszczyn będą mogły cieszyć się z nowego trapu z poręczami.

– Normalną sprawą jest, że w wyniku eksploatacji place zabaw niszczeją i corocznie trzeba powtarzać akcję ich naprawy – tłumaczy konieczność podjętych działań wójt Tomasz Gęsiarz. – Nowe urządzenia są już wykonane z nowoczesnych materiałów. Są też bardziej bezpieczne i trwałe, gdyż metal lub inne stosowane obecnie tworzywa zapewniają nieporównywalnie większą jakość niż stare elementy drewniane sprzed kilkunastu lat. Wszystkie wymienione zabiegi i prace realizujemy po to, by dzieci mogły bezpiecznie bawić się na terenach rekreacyjnych i placach zabaw, szczególnie w okresie wakacyjnym. Oczywiście, jak tylko zostaną zniesione obecne zakazy – zastrzega.

Urzędnicy zwracają również uwagę na zatrważającą skalę dewastacji gminnego mienia przez lokalnych wandali i apelują, by reagować w takich sytuacjach i zgłaszać podobne zdarzenia funkcjonariuszom policji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter