fbpx

Mstów

Katowice zapłaciły za modernizację niebezpiecznego odcinka

fot. Urząd Gminy Mstów

Zakończyły się prace związane z korektą geometrii skrzyżowania drogi 786 z ulicą Starowiejską w Jaskrowie. Modernizacja ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Przed remontem skrzyżowanie nie pozwalało na prawidłowy wyjazd samochodu osobowego, a większe pojazdy przy skręcie w prawo, w kierunku Mstowa, zmuszone były do wjazdu na przeciwny pas. Rodziło to szereg problematycznych sytuacji. Temat wracał jak bumerang w rozmowach pomiędzy władzami gminy, a dyrekcją Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

– W 2017 roku powstała koncepcja opracowana właśnie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Na bazie tego dokumentu stworzony został projekt i zrealizowana cała inwestycja. Wybrane rozwiązanie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz pojazdów zmechanizowanych w tym obszarze – mówił wójt Tomasz Gęsiarz w czasie gdy ruszały prace związane z przebudową.

Co między innymi przewidywał projekt? Budowę zatoki o szerokości trzech metrów z kostki kamiennej. O pięć metrów odsunięto przejście dla pieszych przez ulicę Starowiejską w rejonie skrzyżowania. Przebudowany został przepust pod zatoką, jak i również jego wlot i wylot.

Wartość inwestycji sięgnęła blisko 0,5 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter